پنجشنبه ۰۱ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۴۸

خبرهای متنی

ایران
نامه اساتید برجسته دانشگاه به رییس جمهور | چاپ |
گزارش - گزارش
سه شنبه ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۱۴

بسمه‌تعالی

۱۳۹۶/۵/۳

جناب آقای دکتر حسن روحانی

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

 

با سلام و احترام و تبریک پیروزی غرورآفرین حضرت‌عالی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران. بسیار خوشحالیم که شما باصلابت تمام پیگیر خواسته‌های رأی‌دهندگان ۲۴ میلیونی هستید و از اینکه با صراحت حق ما را به رسمیت می‌شناسید هرروز دلگرم‌تر می‌شویم. ما امضاکنندگان این نامه گروهی از متخصصان محیط‌زیست هستیم که همگی به شما رأی داده و با امکانات رسانه‌ای که در اختیار داشتیم برای شما تبلیغ کردیم. ضمن اعتقاد و اشراف به‌ضرورت توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور و همدلی با برنامه‌های آن دولت محترم، حفظ محیط‌زیست در قالب توسعه پایدار دغدغه جدی ماست؛ اما فراموش نکنیم محیط‌زیست ایران به همه ۸۰ میلیون ایرانی و میلیون‌ها موجود خدادادی تعلق دارد که با نگاه جامع‌تر بقای همه انسان‌های کره زمین و خود این سیاره سبز در گرو حفظ محیط‌زیست است. ما نه‌فقط در برابر جامعه کنونی، بلکه برای حفظ و بهبود شرایط برای نسل‌های آینده، طبق اصل ۵۰ قانون اساسی، نیز مسئولیت داریم.

 

در ابتدای دولت یازدهم با نگاهی امیدوارانه به انتظار اقدام برای حفظ محیط‌زیست نشستیم. محیط زیستی که در آن نه‌تنها انسان‌ها، بلکه سایر زیستمندان، فضایی برای نفس کشیدن و زیستن نداشتند. در چهار سال گذشته وضع محیط‌زیست کشور را رصد کردیم. نگاه دولت یازدهم که خود را دولت محیط زیستی می‌داند، اگرچه برای ما افتخارآمیز و مایه دلگرمی بود، ولی با شتاب عوامل ویرانگر محیط زیستی و بحران‌های پیش رو، به دو دلیل بهبود قابل‌توجهی نداشت: نخست آنکه تخریب‌ها بسیار بیشتر از توان بازسازی طبیعی پیش رفته و دوم آنکه ساختار مدیریتی محیط‌زیست توان و برنامه لازم برای مقابله با روند شتابناک تخریب‌ها را ندارد.

 

مدیریت سرکار خانم معصومه ابتکار اگرچه جنبه‌های مثبتی، به‌ویژه در رابطه با طرح مباحث محیط زیستی در جامعه و محافل بین‌المللی داشت، اما به دلیل ایرادهای اساسی، بسیاری از این اقدامات نتوانست گامی مؤثر و پایدار در راستای حفظ محیط‌زیست و توسعه پایدار کشور بردارد.‌ دشواری و پیچیدگی‌های مسائل محیط‌زیست ایران به حدی است که برای رفع آن می‌توان گفت، بر مبنای قضاوت نسبت به عملکرد گذشته سرکار خانم دکتر ابتکار، ابقای ایشان در چهار سال آینده دستاورد چشمگیری نخواهد داشت. لازم است رئیس سازمان در جهت تحقق اهداف محیط‌زیست و پیشبرد انسجام سیاست‌ها و اقدامات، یکپارچگی و تحقیق وظایف محیط زیستی دیدگاه روشن و نقشه راه معینی داشته و از دانش و تجربه جمعی کارشناسان و صاحب‌نظران داخل و بیرون سازمان به‌واقع استفاده کند.

 

ما خوب می‌دانیم ویرانی و وضعیت ناگوار محیط‌زیست امروز، صرفاً به این دوره برنمی‌گردد و میراث همه دوره‌های قبل است، اما از خانم ابتکار که سر جمع ۱۲ سال ریاست سازمان حفاظت محیط‌زیست را به عهده داشته‌اند، انتظار می‌رفت در این دوران طولانی شاهد تحولات بنیادین درزمینه محیط‌زیست و هدایت توسعه کشور به سمت توسعه پایدار و مشاوره درست دولت باشیم. متأسفانه به دلایل متعدد، عدم انسجام مدیریتی، فقدان استراتژی و برنامه مشخص، تمرکز بر فعالیت‌های رسانه‌ای تبلیغاتی، اولویت‌بخشی به مسائل حاشیه‌ای و حزبی به‌جای تمرکز بر وظیفه سازمانی و عدم روحیه مشورت طلبی حتی از بدنه کارشناسی سازمان، باعث شد که فرصت برای بازسازی سازمان و نیز محیط‌زیست و هم هدایت و نظارت دولت به‌سرعت از بین برود و درواقع دولت تدبیر و امید چهار سال ارزشمند خود را در دوران طلایی توسعه مشارکت اجتماعی و روابط بین‌المللی در سایه مدیریت و درایت هوشمندانه شما از دست بدهد.

 

ازجمله این مسائل و مشکلات می‌توان به چند مورداشاره کرد:

نبود تفکر سیستمی و نگاه استراتژیک ‌ و یک برنامه جامع درازمدت

بی‌توجهی به نیازهای واقعی محیط‌زیست کشور و طرح‌های بنیادی و پژوهش‌های کاربردی در سازمان

توجه ویژه به تبلیغات و کارهای نمایشی در فعالیت‌های محیط زیستی به‌جای انجام وظایف محوله قانونی و ترجیح دادن تیم ایشان به سلبریتی‌ها به‌جای متخصصان در همایش و جلسات تخصصی ملی و بین‌المللی، مشابه کنفرانس اخیر گردوغبار و سطحی‌نگری در مدیریت محیط‌زیست.

ارائه آمارهای غیرواقعی و اطلاعات غیر شفاف از موفقیت‌های کاذب سازمان (مثال احیای دریاچه ارومیه که اگر هم پیشرفتی بود ارتباطی به سازمان محیط‌زیست نداشت).

عدم توجه به کارآفرینی برای دانش‌آموختگان محیط‌زیست و رشته‌های مرتبط.

رنجاندن و دور کردن کارشناسان و مدیران، متخصصان دلسوز شامل خبرگان، کارشناسان بیرون و درون سازمان و بی‌توجهی به خرد جمعی و تعامل واقعی با بدنه کارشناسی در تصمیم‌سازی‌ها و برنامه‌ریزی‌ها.‌

انتصاب مشاوران، معاونان و مدیران ضعیف و ناکارآمد و عدم استفاده از نیروهای پرتوان و بی‌توجهی به تخصص و توانمندی در انتصابات، عدم وجود سیاست‌گذاری برای مدیریت نظام پرسنلی و مسیر ارتقاء شغلی.

ناکافی بودن تلاش برای بالا بردن سطح دانش تخصصی و ترمیم و تقویت و دانش‌افزایی بدنه کارشناسی و مدیریتی سازمان.

 

در دو هفته گذشته، یک گروه تلگرامی به‌عنوان «تغییر در مدیریت محیط‌زیست» راه‌اندازی نمودیم. بیش از ۹۰۰ نفر، اغلب شامل متخصصان و فعالان محیط‌زیست در این گروه عضو بودند و به بحث و تحلیل در مورد مدیریت محیط‌زیست در گذشته و حال پرداختند. حجم انتقادات به ایشان بسیار بالابود و بعد از نظرسنجی فقط ۱۶ درصد از رأی‌دهندگان با ادامه مدیریت ایشان موافق بودند.

متأسفانه اطلاعات ما در مورد گزینه‌های ریاست سازمان محیط‌زیست در دولت دوازدهم ناچیز بود و فقط اسامی مانند خانم ابتکار و آقایان محمدرضا تابش، عیسی کلانتری، محمد فاضلی و محمود حجتی در رسانه‌ها مطرح شدند. طبیعی است که این حق ریاست محترم جمهوری اسلامی است که همکاران خود را انتخاب نمایند؛ اما تجربه چند دهه فعالیت حرفه‌ای به ما آموخته است که ادامه درازمدت ریاست یک مقام ارشد باعث تقویت گروهی خاص در بدنه مدیریتی و کارشناسی و حذف بخش عمده نیروهایی می‌شود که به هر دلیل از نظر فکری و کارشناسی با گروه حاکم موافق نیستند. ازآنجاکه روح دموکراسی همیشه با تغییر و نوسازی و نوآوری همراه است، معتقدیم نزدیک به چهار دهه از انقلاب اسلامی، محدود کردن مدیران به حلقه‌ای کوچک خسارت‌های زیادی به کشور وارد کرده است. این سیاست باعث شده بخش عمده نیروهای جوان از ورود به جایگاه‌های تصمیم‌گیری کلان محروم شده و بسیاری از نخبگان سرخورده و حتی کشور را ترک کنند.

لذا پیشنهاد مشخص ما، به نمایندگی از جمعی از فعالان و دوستداران محیط‌زیست به شما این است از بین افراد بالا و یا هر شخص دیگری که نگاه منسجم و استراتژی محور به محیط‌زیست داشته و دغدغه ایران را به علایق گروهی خود ترجیح می‌دهد، این مسئولیت خطیر را به عهده بگیرد و خانم ابتکار هم از ظرفیت و تجربه خود در کمک به منتخب حضرت‌عالی همراهی نمایند.

از توجه و عنایت حضرت‌عالی به این درخواست دردمندانه نهایت سپاس را داریم و موفقیت شما را در خدمت به میهن عزیزمان از خداوند متعال آرزومندیم.

 

مجید مخدوم: استاد محیط‌زیست دانشگاه تهران     

عبدالحسین وهاب‌زاده: بوم‌شناس، نویسنده و مترجم کتب محیط‌زیست و بنیان‌گذار مدارس طبیعت در ایران

حسین آخانی: استاد گیاه‌شناسی دانشگاه تهران

سروش مدبری: عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران - رئیس انجمن زمین‌شناسی ایران

مهدی زارع: استاد پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله

 

*******

وبسایت زمینی تنها مرجع رسمی انتشار این نامه و امضاهای آن هست و نامه‌های جعلی مشابه این نامه باطل اعلام می‌شود.


با درج نام کامل خود و عنوان شغلی یا تخصصص یا تجربه خود و ایمیل معتبر بر اعتبار این نامه بیافزایید. پیام‌های تکراری از یک فرد ثبت نخواهد شد.

 

نظرات 

 
+16 #1 عارف آهنگر ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۱۶
کارشناس ارشد مهندسی عمران. فعال محیط زیست و مدیر مدرسه طبیعت نوج ساری.
نقل قول
 
 
+18 #2 رضا رمضانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۱۷
نگرش مدرن محیط زیستی و مدیریت علمی محیط زیست تنها الگوی تضمین کننده توسعه در مفهوم مدرن آن است. اگر انگیزه جدی برای توسعه واقعی وجود داشته باشد، مدیریت علمی و غیرنمایشی محیط زیست و تغییر وضعیت فعلی آن ضرورتی غیرقابل اغماض است
نقل قول
 
 
+15 #3 مصطفی صدر ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۱۹
درود
نقطه نظرات اساتید را تایید میکنم و درخواست میکنم ترتیب اثر داده شود
نقل قول
 
 
+17 #4 سيد محمد جواد سقراطي ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۳۱
مشكلات ايران بسيار بزرگتر از انتخاب تنها رييس سازمان است مديران كشور هنوز درك درستي از فاجعه اي كه خود نيز در ايجاد آن نقش داشته اند را ندارند ونياز به توجيه علمي آماري دايمي دارند و سياستهاي كلان نتنها هنوز در جهت احترام به محيط زيست قرار ندارد بلكه با آن فاصله زيادي دارداين نامه تنها ميتواند كمكي اندك در انعكاس نظر اكثريت قريب به اتفاق دلسوزان محيط زيست كشور باشد سپاس
نقل قول
 
 
+17 #5 علیرضا حسینی ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۳۶
ضمن احترام نسبت به سرکار خانم دکتر ابتکار و آرزوی موفقیت برای ایشان و تشکر و قدر دانی از زحمات ایشان، با تغییرات مدیریتی سازمان موافق بوده و این کار را برای نجات محیط زیست کشور بسیار ضروری میدانم.
نقل قول
 
 
+17 #6 سيد محمد جواد سقراطي ۱۳۹۶-۰۵-۰۳ ۲۱:۴۱
نظرات كارشناسان محترم بالا مورد تاييد اينجانب ميباشد باميد ساختن ايراني آزاد آباد و الگو توسعه پايدار براي فرزندانمان
نقل قول
 
 
+19 #7 داوود رییسی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۰:۰۸
ضمن احترام به خانم ابتكار، ضرورت ايجاد تغيير در بدنه محيط زيست و به تبع آن رياست محترم اين مجموعه، با توجه به شرايط كنوني و نداشتن نتايج قابل دفاع در دوره ٤ ساله رياست ايشان بر كسي پوشيده نمي باشد.
نقل قول
 
 
+16 #8 شيوا شفاهي ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۰:۰۹
سپاس از زحمات شما اساتيد گرامي و با اميد به توجه رياست جمهور به انچه در اين نامه نوشته شده است ، كه چيزي نيست جز درد دل بسياري از عاشقان ايران ، كه در يك نشست مجازي از درد محيط زيست و حيات وحش ايران سخن گفتند و ارزوي جز درمان براي پيكر رنج ديده محيط زيست نمي خواهند. س
نقل قول
 
 
+16 #9 احسان آخاني ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۰:۱۱
فعال محيط زيست در حوزه آب و قنات نامه فوق مورد تاييد است
نقل قول
 
 
+17 #10 مهسا تشکر ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۰:۱۱
دکترای ژئوشیمی زیست محیطی. نظر اساتید محترم را تایید می کنم.
نقل قول
 
 
+16 #11 یاراحمدزهی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۰:۳۹
دکترای زمین شناسی
نظرات كارشناسان محترم بالا مورد تاييد اينجانب ميباشد
نقل قول
 
 
+18 #12 سید جواد حسینی‌نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۰:۴۰
کارشناس ارشد برنامه‌ریزی شهری و کنشگر زیست محیطی و میراث فرهنگی
نقل قول
 
 
+24 #13 فائزه درکی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۰:۴۶
دانشجوی کارشناسی ارشد زیست شناسی دانشگاه تهران, دارنده مدال المپیاد کشوری زیست شناسی کشوری دانشجویی و دانش آموزی و برگزیده بنیاد ملی نخبگان با توجه به آموخته هایم از اساتید بزرگواری چون دکتر آخانی و دکتر وهاب زاده و آشنایی با علم روز درزمینه حفظ منابع و محیط زیست مطالب فوق را تایید مینمایم. چشم امید ما به تصمیمات دولت تدبیر و امید خواهد بود.
نقل قول
 
 
+12 #14 كارشناس محيط زيست ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۲۱
نظرات اساتيد محترم در جهت احيا محيط زيست بسيار عالي و دغدغه همه دوستداران محيط زيست ميباشد باتشكر
نقل قول
 
 
+15 #15 ص. کارشناس سازمان ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۷:۴۹
بنده از کارشناسان سازمان هستم، ضمن تایید موارد فوق الذکر، متاسفانه باید بی توجهی ریاست و مشاوران سازمان به حقوق بسیار اندک کارشناسان این مجموعه اشاره کرد، که با کمترین حقوق و مزایا، تمام توان خود را برای اهداف سازمانی و کشوری گماشته اند.
متاسفانه به خاطر برخوردهای فشاری، تهدید ها و سایر موارد نمیتوانم نام واقعی خود را بنویسم
از رئیس جمهور محبوب خود خواستارم نسبت به تغییر بهینه در سیستم مدیریت محیط زیست کشور اقدام لازم را مبذول فرمایند
نقل قول
 
 
+19 #16 امیر عبدوس ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۰۴
کارشناس سازمان حفاظت محیط زیست و دانش آموخته دکتری حقوق محیط زیست
بسیار جامع و مانع با امید به اینکه مورد توجه قرار گیرد
نقل قول
 
 
+14 #17 رضا جمال ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۸
کارشناسی ارشد زمین شناسی
امید است که دیدگاه اساتید بزرگوار در حفظ و بهبود سلامت محیط زیست کشور در دولت تدبیر و امید چاره ساز باشد.
نقل قول
 
 
+13 #18 رقیه حاجی بلند ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۱۹
استاد فیزیولوژی گیاهی، دانشگاه تبریز
نقل قول
 
 
+13 #19 ج. کارشناس سازمان ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۳۵
ضمن تشکر از اساتید و فرهیختگان گرامی، نامه فوق مورد تایید اینجانب میباشد.
نقل قول
 
 
+13 #20 مریم غیورانه ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۵۱
کارشناس زمین شناسی زیست محیطی
نقل قول
 
 
+15 #21 افسانه همرنگ ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۵۶
نقطه نظرات اساتید را تایید میکنم و درخواست میکنم ترتیب اثر داده شود
نقل قول
 
 
+14 #22 درویش نهانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۸:۵۸
فعال محیط زیست
متن فوق مورد تایید بنده است و نگران وضعیت محیط زیستی در کشور بخصوص جنوب کشور هستم.
نقل قول
 
 
+14 #23 آ. نوری ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۰۵
با این وضعیت اسف بار سازمان محیط زیست که حتی در تامین بودجه سالیانه خود که رقم ناچیز کمتر از ۴۰۰ میلیارد تومان می باشد. حتی اگر ماهاتیر محمد هم رییس سازمان شود توفیقی نخواهد داشت سازمانی که هنوز وضع معیشت کاکنان ان در پایین ترین سطح ممکن است و و در حل مسایل داخلی خود مانده است چطور میتواند به چشم‌اندازی فرا سازمانی فکر کند؟!واقعیت اینست دولت اقای روحانی و سایر دستگاهها گرچه در حرف پشتیبان محیط زیست بوده‌اند اما در عمل چنین نبوده است. یک نگاه گذرا موید این مطلب است
نقل قول
 
 
+17 #24 ت. فتحی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۰۵
فارغ التحصیل دانشگاه تهران با رتبه ممتاز هستم. دارای ۱۸ سال سابقه خدمت در سازمان حفاظت محیط زیست می باشم. علاوه بر نکات فوق الذکر معتقدم سرکارخانم دکتر ابتکار و معاونین ایشان انتقادناپذیر بوده و علیرغم طرح برخی مسائل و مشکلات(بصورت حضوری)، متاسفانه ایشان با حلقه محدودی از افراد (که همراه خودشان از بیرون سازمان وارد شده اند) و بعضا شایستگی فعالیت در پست گماشته شده را ندارند کار میکنند، کارشناسان خبره و باتجربه سازمان را بکلی برکنار و در پستهای کاملا غیرمرتبط به حاشیه رانده اند. بعلاوه علیرغم همه وعده هایی که در جلسه معارفه به اهالی محیط زیست و بویژه کارکنان این سازمان دادند، عمل نکردند مثالهای زیادی دراین زمینه قابل ذکر است، از وضعیت معیشتی کارکنان سازمان گرفته تا حل معضلات و بحرانهای زیست محیطی کشور.
نقل قول
 
 
+15 #25 سعید رادپور ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۱۲
کارشناس ارشد کشاورزی فعال محیط زیست
اینده محیط زیست ایران بشدت نگران کننده است
تهدیدات زیست محیطی حیات نسل های اتی ایرانیان را به خطر جدی مواجه کرده است
با نظر اساتید موافقم
با تشکر
نقل قول
 
 
+16 #26 مصطفی منصوری ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۲۶
کاملا تائید می باشد

صد دردصد نیاز ب تغییرات در مدیریت محیط زیست کشور و استانها
نقل قول
 
 
+15 #27 مرتضی اکبریان ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۰۹:۵۰
کارشناس ارشد هیدروزئومورفولو ژی دربرنامه ریزی محیطی از دانشگاه تهران،فعال محیط زیست
نقل قول
 
 
+14 #28 زری امیرپور ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۰۷
فعال محیط زیست؛ امیدوارم ترتیب اثرداده شود
نقل قول
 
 
+15 #29 سمانه کرمانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۰:۱۹
موافق نظرات هستم کارشناس محیط زیست
نقل قول
 
 
+14 #30 حمید کاویان ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۴۴
با سلام ضمن تایید متن اساتید محترم از ریاست محترم جمهوری انتظار داریم به دور از مباحث جناحی و سیاسی توجه ایی خاص به وضعیت محیط زیست کشور خصوصا حوزه مدیریتی این سازمان عریض و طویل داشته باشند چرا که با این روند مدیریت تا زمانی کوتاه باید شاهد تشدید فجایع زیست محیطی کشور باشیم...موفق و موید باشید
نقل قول
 
 
+17 #31 ن. ح کارشناس سازمان ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۵
با نظرات اساتید محترم کاملاً موافقم ما پرسنل سازمان محیط زیست به دنبال تحول جدی در ساختار سازمان هستیم
سالهای سال سازمان محیط زیست به فراموشی سپرده شده است تا زمانیکه مشکلات بدنه سازمان حل نشود وضعیت محیط زیست کشور بهتر نخواهد شد.
نقل قول
 
 
+16 #32 مسعود امیرزاده ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۱:۵۵
ضمن موافقت با نظرات اساتید بزرگوار، باید اذعان کرد که دراین چهار ساله نیز همانند گذشته ماشین مهندم کننده‌ای تحت نام توسعه طبیعت ایران رازخمی تر و ناتوان تر از پیش نمود لذا نیاز است فردی در راس سازمان محیط زیست قرار گیرد که علاوه بر شجاعت ذاتی در ایستادگی مقابل این جریان ویرانگر، واجداختیارات بسیطی از طرف حاکمیت در توقف روند تخریبی سرزمین باشد.همگان می‌دانیم بسرعت در همه شاخص‌های زیستی به نقطه غیرقابل بازگشت نزدیک می‌شویم. مسعودامیزاده، فعال محیط زیست
نقل قول
 
 
+18 #33 وحید اکرام پور ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۰۵
محیط زیست ایران را نجات دهیم.
نقل قول
 
 
+16 #34 احسان پارسا ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۳۷
با سلام و عرض ادب ، با توجه به شرایط موجود و فجایع زیست محیطی حال حاضر که بخشی از آن از دولت قبل به ارث رسیده ، اما به نظر شما ۴ سال زمان مناسبی برای سر و سامان دادن به اوضاع بد محیط زیست نیست و آیا فجایع جدیدی که در بسیاری مناطق کشور در حال متولد شدن است باز هم به دولت گذشته باز می گردد؟ به هر تقدیر در تأیید خواست‌های اساتید بنده نیز از شما تقاضای تغییر جدی در مدیریت سازمان محیط زیست را دارم. آزموده را آزمودن خطاست
نقل قول
 
 
+17 #35 سید محمود قاسمپوری ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۲
قصد نقد آنچه گدشته است نیست. امروز خون تازه‌ای برای سازمان نیاز است. زمان آن فرا رسیده که مسند ریاست سازمان به فردی فراجناحی برسد. بیشتر از گذشته به اصل بپردازد و وام‌دار و جبران کننده محبت های سیاسی یک جناح نباشد. با کلیات نامه موافقم
نقل قول
 
 
+14 #36 امین خزاعی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۲:۴۹
کارشناس ارشد محیط زیست
با متن نامه پیشنهادی و نظر اساتید گرانقدر موافقم
نقل قول
 
 
+13 #37 الهام اکبری ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۳:۱۸
کارشناس طراحی فضای سبز
نقل قول
 
 
+13 #38 فاطمه جوربنیان ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۱۵
باسلام و درود فراوان
نظرات اساتید محترم ذکر شده در بالا مورد تایید می باشد ، باشد مرحمی بر زخم ها و ناملایمات وارد شده بر پیکر رنجور سرزمینم
نقل قول
 
 
+14 #39 فهیمه کامل ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۲۳
از جمعیت کویرسبز کاشان
نقل قول
 
 
+7 #40 ف. کارمند محیط زیست ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۲۶
با سلام
با نظرات اساتید موافقم به نظرم باید تغییرات صورت بگیرد
نقل قول
 
 
+17 #41 احمد ضیغمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۴:۳۴
بسیار کار زمین مانده در همه زمینه ها و فقط فرصت هایی که هر روز بیشتر از بین می روند.آقای روحانی: من علیرغم میل باطنی این دوره رای دادم و به شما هم رای دادم. اما از شما انتظار بسیار بیشتری دارم. مردم من در این روزگار به شده در همه زمینه ها نیاز به کمک دارند خیلی بیشتر از لبنان، سوریه، عراق، یمن، و.... چرا تعلل می‌کنید؟ چرا روز هایتان را بدون کار می گذرانید. چرا دور و برتان را از آدم های مرفه و بی تفاوت نسبت به اهداف ایران پر می کنید؟ چرا خودتون اینقد شل هستید؟ زمان بسیاری از انتخابات گذشته و هنوز شما دو دل هستید آقا مردم نیاز به کمک دارند در همه زمینه ها. اشتغال،اقتصاد، آب، محیط زیست، تولید، بیمه های اجتماعی، دیروز در روزنامه ای از شهرک جذامیان در خیابان وحید در مشهد نوشته بود. من به جای مسئولین خجالت کشیدم. من وقتی به چهره کودکان روزنامه فروش ملتمس در چهارراه نگاه می کنم خجالت میکشم. به قول آن آقا برای چند لحظه چشمان خود را ببندید و به این فکر کنید که شما برای مملکت چه کرده‌اید؟ فقط از خودتان بپرسید که آیا آن چه در توان داشته‌اید به کار بسته‌اید؟
نقل قول
 
 
+14 #42 بهروز قرنی آرانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۲۲
عضو علمی پیام نور
نقل قول
 
 
+14 #43 مصطفی جلیلی خیابانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۵:۴۴
مردم دنیا و ما در شرایطی هستیم که همه رسته‌های زندگی باید برمبنای بررسی های بوم شناختی برنامه بندی گردند تا از نابودی شرایط زندگی برای خود و سایر موجودات در کره و کشورمان جلوگیری گردد. لحظه حساسی است بنظر من مهمترین وزارت و سازمان ما سازمان محیط زیست است.انتخاب مسول و پشتیبانی او در هیئت دولت در اولویت اول است. از خانم ابتکار هم انتظارهمراهی و همفکری برای تصدی یک فرد مناسب برای سازمان محیط زیست را داریم.
نقل قول
 
 
+14 #44 اکبر همدانیان ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۶:۴۲
بخش محیط طبیعی بسیار وضعیت اسفناکی دارد. در بخش محیط انسانی هم از بین دفاتر اسفناک‌ ترین دفتر ارزیابیست. ۱۹ مرداد در سمنان سمن ها با حضور مدیر همین بخش است که باعث تاسف است.امیدوارم باانتخاب اصلح بتوان کاری کرد. هرچند با گزینه‌های مورد نظر بوی عشقی به مشام نمیرسد.
نقل قول
 
 
+15 #45 ح.ا کارشناس محیط زیست ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۱۹
محیط زیست نیازمند رییسی است که فراتر از علایق سیاسی و جناحی باشد
نقل قول
 
 
+14 #46 پگاه زارع ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۳۸
زمین شناس
نقل قول
 
 
+15 #47 سید مجید آقامیری ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۷:۵۳
محقق اکوتوریسم با بیش از هفتاد پروژه مطالعاتی در زمینه محیط زیست و کارشناس ارشد برنامه ریزی منطقه ای.
ضعف در انتصاب مدیران استانی اصلی ترین عامل تخریب منابع زیستی است.
نقل قول
 
 
+13 #48 محمد عظیمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۸:۲۱
فعال حوزه کودک و طبیعت، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی تهران
نقل قول
 
 
+14 #49 عباس علیپور حاجی آقا ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۱۸:۲۲
دکتری و متخصص محیط زیست گرایش آلودگی محیط زیست با سلام و احترام اینجانب نیز با نظرات اساتید محترم کاملا موافقم و از مقام محترم ریاست جمهور خواستار نجات محیط زیست ایران هستیم و فردی را بگمارند که از شجاعت درایت و علوم زیست محیطی بهره مند بوده و صاحب نظر و صاحب سبک در این علوم باشد. با تشکر و امتنان فراوان
نقل قول
 
 
+10 #50 شهبا شريفي ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۰:۰۲
دانشجوی كارشناسی زمين شناسی دانشگاه تهران
نقل قول
 
 
+11 #51 ن.ن کارشناس محیط زیست ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۰:۱۲
کاملا با موارد فوق موافقم
نقل قول
 
 
+14 #52 نفیسه صمدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۱:۳۹
کارشناس ارشد گیاهشناسی
به امید حفظ و پایداری محیط زیست ایران.
نقل قول
 
 
+11 #53 سارا بهرامی راد ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۱:۴۲
دانشجوی دکتری فیزیولوژی گیاهی، دانشگاه تبریز
نقل قول
 
 
+11 #54 شاهین شفیعی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۱:۴۶
اینجانب مدیر عامل انجمن زیست محیطی آوای طبیعت نیشابور هستم. ضمن سپاس از اساتید محترم و برجسته ای که نامه فوق الذکر را تهیه کرده اند حمایت خود را از این بزرگواران و متن نامه ارسالی به رئیس جمهور محترم اعلام میدارم
نقل قول
 
 
+14 #55 حسین علی پور ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۳:۲۶
دانشجوی دکتری آلودگی محیط زیست
این تغییر نه تنها باید در سطح مدیریت سازمان محیط زیست بلکه باید تغییر در شیوه نگرش دولت به محیط زیست نیز ایجاد شود.
نقل قول
 
 
+12 #56 محمد عواطفی همت ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۳:۴۶
استادیار دانشکده منابع طبیعی دانشگاه تهران
با کلیت نامه موافق هستم. اداره محیط زیست نیازمند برنامه راهبردی است نه روزمرگی و اقدامات نمایشی
نقل قول
 
 
+18 #57 امید روشن ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۷
پژوهشگر دوره دکتری زیست شناسی دریا، با ۲۱ سال سابقه کار در دستگاه حفاظت محیطزیست در سمت های مدیر کل، معاون مدیر کل، رییس اداره شهرستان، کارشناس مسئول و کارشناس در تمام سطوح ستاد مرکزی و اداره کل استانی و اداره شهرستاتی حفاظت محیط زیست

محیط زیست و تنوع زیستی در معرض آسیب ها ی ناشی از پاسخ "نه" مدیران دولت به ویژه در سطوح استانی به حرف های کارشناسانه، اخلاق مداری، قانون مداری، حقوق شهروندی و ساماندهی محیط زیست است. محیط زیست جناح نمی شناسد و حوزه فعالیت سیاسی نیست. دود سیاسی کاری در این حوزه به چشم همه می رود.
نقل قول
 
 
+14 #58 مرتضی سیف آبادی ۱۳۹۶-۰۵-۰۴ ۲۳:۵۹
واقعاً نداشتن برنامه جامع بزرگترین ضعف سازمان هست... به امید تغییر در سازمان نجات دهنده ایران.
با متن نامه موافقم
نقل قول
 
 
+11 #59 احمد حقی ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۰:۵۱
پیشنیاز حل مسایل محیط زیستی، فهم خود مسئله است. تا زمانی که ما نقشه 1-25000 کل کشور، با دیدگاه محیط زیستی و زمین‌شناسی، آب‌شناسی، نداشته باشیم، مسئله محیط زیستی را نفهمیده‌ایم، و بنابراین، هر پاسخی برای حل مشکل، احتمال قطع یقین اشتباه خواهد بود.
نقل قول
 
 
+11 #60 عارف ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۹:۰۲
به عنوان دوستدار محیط زیست کاملا با موافقم
نقل قول
 
 
+13 #61 اعظم بهرامى ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۰۹:۰۴
دانشجوى دكتراى فيزيك محيط زيست و انرژيهاى نو - روزنامه نگار و فعال حوزه ى زنان و محيط زيست . تنها مقايسه با امارها و شاخصهاى معتبر جهانى در توسعه ى پايدار ، ميزان استفاده از انرژيهاى نو، شاخص توليد دى اكسيد كربن حتى در خاورميانه ، وضعيت تالابها و منابع آبى زير زمينى، امار فائو در آتشسوزيهاى عمدى رخ داده در ايران، وضعيت روستاهاى خالى از سكنه و روستاييان به حاشيه رانده شده ، به روشنى نشان ميدهد كه سازمان محيط زيست ايران در اين سالها تنها ويترين شيشه اى سرهم كرده است براى نمايش همه ى آنچه نيست و ندارد سازمان محيط زيست در اينسالها از نقش موثر و مدير و تحليلگر به اطلاعرسان مشكلات موجود رو آورده است و عادى كردن نقض تمام حقوق اوليه ى حيات و زيست سالم شهروندان را رويه ى خود كرده است كمبود و نقص قوانين عدم همكارى وزارتخانه ى كلان و عدم توجه به سرمايه ى مورد نياز در اين بخش ما را هر روز بيشتر به مرز شكننده ى غير قابل برگشت نزديك ميكند تلاش واقعى و همگانى براى بهبود و مديريت زيست بوم ايران نياز است و اين نامه تنها بهانه اى است براى مطالبه ى آنچه در اين سازمان و ساختار به ان نياز است
نقل قول
 
 
+10 #62 عليرضا نورمحمدى ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۲:۵۴
با سلام
دانشجوى دكتراى زيست‌شناسى از شهر كلن آلمان هستم.
نامه اى كه توسط اساتيد و متخصصين امر تهيه شده است اشاره دقيقى و كارشناسانه‌اى به مسئله محيط‌زيست و نحوه مديريت سازمان محيط‌زيست دارد و از مسئولين خواستاريم كه در تصميم گيرى‌هاى خود براى مديريت سازمان محيط زيست به نظر متخصصين توجه بيشترى داشته باشند.
نقل قول
 
 
+10 #63 پریوش سعیدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۱۶
کارشناس ارشد ادبیات پارسی و دبیر آموزش و پرورش هستم و علاقه‌مند و نگران محیط‌زیست ایران. با توجه به این که سال‌هاست طبیعت‌گردی می‌کنم، شاهد تخریب‌های دردناک طبیعت زیبای سرزمینمان و رفتار ناشایست و بی‌خردانه با محیط‌زیست این مرز و بوم هستم. نه تنها فرهنگ‌سازی نشده بلکه گویی به عمد نوعی بی فرهنگی و بی‌ادبی نسبت به محیط‌زیست ترویج می شود. متاسفانه سرکار خانم ابتکار دوازده سالی را که فرصتی طلایی برای حفظ و نجات طبیعت و زیست‌بوم ایران بوده است برباد داده‌اند. به علاوه که هر تخریبی در هر گوشه جهان به زندگی همه آدمیان آسیب می‌رساند. امیدوارم تا بسیار دیر نشده بتوان گامی برداشت.
نقل قول
 
 
+10 #64 آروين حبیبی ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۳۲
کارشناس محيط‌زيست، موافق با نامه فوق و جايگزينی شخص لايق‌تر برای اين سمت
نقل قول
 
 
+9 #65 ریحانه رحیم آبادی ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۵:۴۳
در جایگاه یک انسان و ایرانی دغدغه‌مند که معضلات محیط‌زیستی دنیا در سطح بین‌المللی و کشوری آرامش و قرارش را سلب کرده است، با هر گونه اقدام جهت اعتلای سرزمینم موافقم.
نقل قول
 
 
+9 #66 حسین آبسالان ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۶:۳۳
در جهت بهبود وضعیت محیط زیست و پرسنل زحمتکش سازمان به نامه استادان که احساس وظیفه کردند رای مثبت میدهم
نقل قول
 
 
+8 #67 حیدر ویسی ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۶:۴۵
سلام. کارشناس سازمان هستم و با متن نامه کاملا موافقم و تغییر در سازمان لازم و ضروریست تا سازمان از رخوت بیرون بیاید.
نقل قول
 
 
+7 #68 حبیبه سرابی ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۷:۴۱
روانشناس بالینی. علاقه‌مند به حوزه‌ی کودک و طبیعت
نقل قول
 
 
+10 #69 نصرت اله صفاييان. ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۸:۱۱
مدرس قديمی آموزشگاه محيط زيست و كارشناس آن سازمان در سالهای ١٣٥٢تا١٣٥٤
مدرس و استاد اكولوژی دانشگاه مازندران از ١٣٦٣ تاكنون نويسنده كتاب « اكولوژی و محيط‌زيست خودمونی» و فعال محيط زيست
متن نامه فوق مورد تاييد است
نقل قول
 
 
+10 #70 مریم شکری ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۹:۰۳
مدرس قديمی آموزشگاه محيط‌زيست و كارشناس آن سازمان در سالهاي ١٣٥٢ تا ١٣٥٤
مدرس و استاد اكولوژی گیاهی دانشگاه مازندران از ١٣٦٣ تا كنون.
متن نامه فوق مورد تاييد است
نقل قول
 
 
+8 #71 ارسلان بیگدلی ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۹:۰۵
لیسان عمران با ۲۵ سال سابقه اجرایی از رشت
تا به امروز که از طرف دولت ایران توجه کافی به این مساله مهم زیست محیطی صورت نگرفته. امیدوارم در راس سازمان شخصی تکنوکرات و فن سالار فارغ از مباحث سیاسی جا خوش نماید.
نقل قول
 
 
+9 #72 سپهر سلیمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۹:۱۹
متاسفانه علیرغم همه انتظارات ولی انتظارات کوشندگان محیط‌زیست برآورده نشد. مدیران، معاونان و مشاوران خانم ابتکار عملکرد بسیار ضعیفی داشته اند و گاها احساس می شود هیچ اعتقادی به حفظ محیط زیست ندارند.
نقل قول
 
 
+7 #73 شهین ملک ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۱۹:۵۹
دست در دست هم دهیم به مهر.....دوست محیط زیست
نقل قول
 
 
+9 #74 علی انصاری ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۰:۳۱
کارشناس ارشد روابط بین الملل و بیش از ۱۴ سال سابقه کار در حوزه محیط زیست دارم و بر این باورم این چالش‌ها سازمان حفاظت محیط زیست را دچار ضعف اساسی نموده که قادر به انجام ماموریت و رسالت خود نیست و تا وقتی این رویه پیدا کند نباید انتظار بهتری داشت.
نقل قول
 
 
+6 #75 ل دارایی ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۲:۵۷
با تشکر از زحمات تمام کسانی که قدمی موثر برای حفظ سرزمین مان برداشته اند. به علت وجود فزاینده مشکلات محیط زیستی نامه مورد تایید است
نقل قول
 
 
+5 #76 رسول حاجی باقری ۱۳۹۶-۰۵-۰۵ ۲۳:۴۳
فعال محیط زیست (گروه مردمی دیده‌بان استهبان)
نقل قول
 
 
+6 #77 نیما کهوکر ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۸:۰۶
کارشناس ارشد مهندسی محیط زیست
توسعه لازمه کشور است و نباید جلوی آن را گرفت. اما سازمان محیط زیست باید با اثرگذاری قوی و نه منفعلانه یا بازدارنده، کشور را به سمت توسعه ای پایدار هدایت کند. لازمه آن بهره گیری از علم روز، ارتباط تنگاتنگ با متولیان توسعه، و قدرت اجرایی و نظارتی بالاست. امیدوارم رئیس آینده سازمان واجد صلاحیت در این راستا باشد.
نقل قول
 
 
+5 #78 کاوه حق پرست ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۰۹:۵۹
دانشجوی کارشناسی ارشد مطالعات فرهنگی
اینجانب موافق با نامه و استفاده از گزینه های مندرج در نامه هستم. (انجمن توسعه سبز اقلیم پاک بوشهر)
نقل قول
 
 
+6 #79 بهار مختاری ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۰:۰۸
فعال محیط‌زیست هستم.
متاسفانه در طول مديريت خانم ابتكار در سازمان محيط زيست خيلی موارد بوده كه با ايستادگی ايشون مي‌تونستن وضعيت بهتری داشته باشه اما ايشون به انجام پروژه‌های ضد محيط زيستی تن داده اند، از جمله آزاد راه تهران شمال، جاده جنگل ابر و طرح توسعه گردشگری در آشوراده و...
نقل قول
 
 
+5 #80 گل آذين مختارى ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۰:۱۶
وكيل پايه يك دادگسترى
موافق.
نقل قول
 
 
+5 #81 عبدالحسین پری زنگنه ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۱:۲۳
با سلام
استاد گروه علوم محیط زیست دانشگاه زنجان هستم ضمن موافقت با کلیات نامه امید دارم با درک شرایط محیط زیست کشور فرد کاردان و جسوری را برای این پست انتخاب نمایند
نقل قول
 
 
+9 #82 محمد فرحت ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۱:۴۷
دکترای مدیریت محیط زیست هستم.
۲۷ سال در سازمان حفاظت محیط زیست و ده سال در وزارت کشاورزی خدمت نموده‌ام والان بازنشسته هستم. چشم‌داشت هیچ مقامی را ندارم و فقط آرزو دارم محیط زیست کشور بدست یک فرد بادرایت به آب خاک جنگل کشاورزی و محیط زیست قرار گیرد و همچنین ذی‌نفود در دولت و مجلس باشد و به‌نحو مطلوب حفظ و حراست شود ترجیحا با توسعه فرهنگ زیست‌محیطی بنیادی در جامعه کشور این هنر را مثل نادر به پیش ببرد. محیط زیست سرداری چون نادر نیاز دارد.
نقل قول
 
 
+7 #83 عقیل شکفته ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۱:۴۹
موافقم. متاسفانه عده‌ای منفعت‌طلب دارن تیشه به ریشه این آب و خاک میزنن
نقل قول
 
 
+5 #84 سیمین کاظمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۲:۱۱
کارشناسی ارشد مدیریت جهانگردی، فعال حوزه کودک و طبیعت
نقل قول
 
 
+12 #85 پدرام آستانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۲:۴۳
فعال محیط‌زیست با ۱۸ سال تجربه

خدا رحمت کند دوست گرامی‌ام دکتر محمدباقر صدوق، خیلی برای تغییر مدیریت سازمان قلم فرسایی کرد. روحش شاد.

مطالبه ما از رییس آینده سازمان چیست؟

۱- برای تغییر ساختار سازمان به شکلی که از تابعیت نهاد ریاست جمهوری خارج و به‌عنوان یک‌نهاد نظارتی مستقل با رأی قضایی لازم‌الاجرا تبدیل شود، تلاش کند.
۲- برای ارتقای نقش سازمان از حالت سمبولیک به سازمانی قدرتمند با متخصصان ماهر جهت نظارت و ارزیابی همه طرح‌های در شرف اجرای کشور که با محیط‌زیست ارتباط دارند، با کمک شرکت‌های محیط زیستی و فارغ‌التحصیلان این رشته، تلاش کند.
۳- به هرگونه تخریب محیط‌زیست در کشور توسط هر نهادی واکنش نشان دهد و از هرگونه طرحی که دارای بررسی و ارزیابی محیط زیستی نیست، به‌واسطه خواسته‌ها یا فشارهای نهادهای دولتی و غیره، چشم‌پوشی نکند و طرح‌های ناقص را به‌هیچ‌عنوان تأیید نکند و در مقابل اجرای طرح‌های بدون مجوز زیست‌محیطی ورود کرده و قدرت بازدارندگی قضایی خود را اعمال کند.
۴- از کارهای نمایشی و نمادین و تبلیغاتی به جهت فرهنگ‌سازی و تشویق و غیره پرهیزکرده و این کارها را به آحاد مردم و فعالین محیط‌زیست واگذارد و به نقش اصلی خویش که نقش نظارتی و ایجابی و سلبی هست بپردازد.
۵- به درخواست همه فعالین محیط‌زیست برای رسیدگی به تخریب‌های طبیعت پاسخگو باشد و خود را ملزم به رسیدگی به اعتراض‌ها کند و با آن‌ها در همه برنامه‌ها و نشست‌ها و تصمیم‌گیری‌ها نقش حضوری و مشورتی دهد.
۶- به افزایش چندین برابری بودجه و درآمد سازمان محیط‌زیست به جهت بالا بردن قدرت نظارتی این سازمان و افزایش حقوق و رفاه کارکنان خود توجه ویژه کند.
۷- با کمک همه کارشناسان و صاحب‌نظران محیط‌زیست برای بهبود حفظ محیط‌زیست توسط مردم و همه دستگاه‌های اجرایی کشور ازجمله وزارت نیرو وزارت صنایع و راه و جهاد کشاورزی و بهداشت و شهرداری‌ها و شرکت‌های خصوصی و ... قوانین و مقررات حفظ محیط‌زیست ازجمله آمایش سرزمین و کنترل پساب‌های صنعتی، بازیافت زباله‌های شهری و... وضع کند و آن‌ها را ملزم به اجرای فوری و یا برنامه‌ریزی برای اجرا در آینده کند و از آن‌ها گزارش‌های پیاپی طلب کند.
نقل قول
 
 
+7 #86 مژگان جمشیدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۲:۴۸
روزنامه‌نگار و کارشناس ارشد محیط‌زیست
نقل قول
 
 
+6 #87 سید مصطفی چشمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۳:۱۷
دکترای کشاورزی اکولوژیک، مترجم کتاب «حق مادرزاد»
نقل قول
 
 
+6 #88 محبوبه شیرخورشیدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۳:۲۸
کارشناس ارشد حفاظت محیط‌زیست
نقل قول
 
 
+7 #89 سیوان رضائی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۳:۵۳
دانشجوی دکتری منابع طبیعی - شیلات، موافقت خود را نسبت به موارد مندرج در نامه اساتید گرانقدر اعلام می نمایم.
نقل قول
 
 
+9 #90 علی رضایی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۴:۱۶
کارشناس ارشد محیط زیست و فعال در این عرصه هستم. با توجه به روند نزولی شدید محیط زیست در تمامی بخشهای محیط طبیعی و انسانی در طی سالهای اخیر موافقت خود را با متن نامه پیشنهادی اعلام می نمایم. امید است که شخص شایسته تری به مدیریت این سازمان منصوب گردد.
نقل قول
 
 
+7 #91 رویا منصوری ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۵:۰۷
دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی محیط‌زیست گرایش ارزیابی و آمایش سرزمین در دانشگاه صنعتی اصفهان
به امید ارتقای ارزش رشته و جایگاه محیط زیست در سیستم کشور
نقل قول
 
 
+7 #92 نگار کریمیان ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۵:۲۳
ارشد معماری. دوستدار محیط زیست
نقل قول
 
 
+8 #93 طلیعه عبدالخانی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۵:۲۷
باسلام
طلیعه عبدالخانی نژاد دانشجوی دکتری محیط زیست واحد علوم تحقیقات
مدرس دانشگاه پیام نور بوشهر، متن نامه فوق مورد تاييد اینجانب است.
امیدوارم در ساختن فردایی بهتر همگام شویم.
نقل قول
 
 
+9 #94 ا. جامی الاحمدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۶:۰۸
با وجود قدردانی از زحمات سرکار خانم ابتکار، به عنوان یک کارشناس ارشد محیط زیست از رئیس جمهور منتخبم انتظار دارم با توجه به وضعیت فوق بحرانی محیط زیست کشورم، فردی را برای ریاست سازمان برگزینند که فارغ از تعلقات جناحی بوده و در امر مدیریت محیط زیست از مشورت آگاهان و دانشمندان محیط زیست استفاده نمایند و در جاگاه مدیریتی خویش با قدرت بیشتری عمل نمایند.
نقل قول
 
 
+8 #95 محمود توکلی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۶:۵۳
کارشناسی ارشد محیط زیست - تربیت مدرس

نظرات كارشناسان محترم مورد تاييد اينجانب مي‌باشد.
نقل قول
 
 
+8 #96 فاطمه مریدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۷:۰۰
با سلام
دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی محیط زیست - ارزیابی و آمایش سرزمین دانشگاه بیرجند.

متن نامه فوق مورد تایید است.
نقل قول
 
 
+9 #97 محمدرضا حائری مازندرانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۷:۱۰
متن نامه ارزشمند و مسئولانه است.
نقل قول
 
 
+9 #98 بهاره زاهدیان ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۷:۲۰
دانشجوی کارشناسی ارشد محیط‌زیست هستم. موافقت خود با متن فوق را اعلام می‌دارم.
نقل قول
 
 
+9 #99 م . محمدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۷:۳۷
با وجود قدردانی از زحمات سرکار خانم ابتکار، به عنوان یک کارشناس ارشد محیط زیست با ۱۸ سال تجربه کاری، از رئیس جمهور منتخبم انتظار دارم با توجه به وضعیت فوق بحرانی محیط زیست کشورم، فردی را برای ریاست سازمان برگزینند که فارغ از تعلقات جناحی بوده و در امر مدیریت محیط زیست از مشورت آگاهان و دانشمندان محیط زیست استفاده نمایند و در جایگاه مدیریتی خویش با قدرت بیشتری عمل نمایند.
نقل قول
نقل قول
 
 
+9 #100 سید مهدی مجتهدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۸:۴۱
کارشناس و فعال محیط زیست
نقل قول
 
 
+9 #101 مجتبی رفیعی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۰:۰۰
کارشناس ارشد منابع طبیعی و فعال محیط زیست موافقت خود را اعلام می نمایم و امیدوارم فرد شایسته و کارشناس انتخاب گردد.
نقل قول
 
 
+9 #102 نیلوفر شهسوریان ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۰:۰۱
دبیر باشگاه دانشجویان حامی محیط زیست منطقه تهران
نقل قول
 
 
+10 #103 توران محمدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۰:۰۱
محیط زیست

جناب رییس جمهور
با مسایل مرتبط با محیط زیست مانند بیت المال رفتار شود نه اموال شخصی و خانوادگی
نقل قول
 
 
+8 #104 محمد فتحی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۰:۰۲
فعال حوزه‌ی کودک و طبیعت
نقل قول
 
 
+11 #105 علی محمودی‌خواه ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۰:۳۴
دبیر علوم و زیست شناسی راهنمایی و دبیرستان و کارشناس ارشد آموزش محیط زیست. تغییر و اصلاح
نقل قول
 
 
+5 #106 اکرم میررضایی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۱:۰۵
دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی طراحی محیط زیست هستم
نقل قول
 
 
+12 #107 مهرام زواریی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۱:۰۷
مدرس دانشگاه، فعال در عرصه محیط زیست، روزنامه‌نگار و کارشناس محیط زیست با ۲۱ سال تجربه.امیدوارم که سازمان محیط زیست و قدرت اجرایی سازمان به جایگاه اصلی خود باز گردد، به گونه‌ای که هیچ سازمانی نتواند برای سازمان محیط زیست تعیین تکلیف کند و ...
نقل قول
 
 
+8 #108 حسین اخوان ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۲:۵۷
کارشناس ارشد مهندسی محیط زیست
موافقت خود را با نامه اعلام می‌دارم.
نقل قول
 
 
+8 #109 شمس. دوستدار محیط زیست ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۳:۰۱
گام بزرگ استادان ستودنی است و کلامشان کلام و خواسته همه دوستداران محیط زیست که آرزوی یک روز زیستن در محیط زیست سالم دارند. محیط زیستی که قربانی سیاست بازی، فساد، بی کفایتی، بی لیاقتی و ناتوانی شده است.
موفق باشید.
نقل قول
 
 
+7 #110 سارا غفوری ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۳:۲۳
معمار
نقل قول
 
 
+7 #111 علیرضا همتی ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۲۳:۴۹
تدوینگر و مستندساز
با تجربه همکاری با بسیاری از فیلم سازان محیط زیست و هم‌جواری با اساتید به نام این رشته حمایت خود را اعلام می‌کنم
نقل قول
 
 
+6 #112 اسماعیل ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۰۱:۰۶
کارشناس ارشد مهندسی منابع طبیعی، آبخیزداری، کارشناس مسئول آبخیزداری در اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان...
نقل قول
 
 
+7 #113 همایون حاتمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۰۹:۴۲
فعال محیط‌زیست و دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی انرژی
نقل قول
 
 
+8 #114 حسین صالحی ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۰:۱۱
متن نامه با دلسوزی و مسولانه و عشق به پیشرفت ایران نگاشته شده است و مورد تایید هست.
نقل قول
 
 
+6 #115 پونه رئيس دانا ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۱:۴۶
كارشناس محيط زيست
نقل قول
 
 
+4 #116 دکتر پرویز میلانی ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۶:۵۵
ضمن تایید، کار همگانی و استفاده از نظر عموم و درگیر کردن آنها در مسایل خودشان چاره‌یابی را سهل تر خواهد کرد.
نقل قول
 
 
+4 #117 علی فرجیان ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۰۷
ضمن تایید مفاد نامه از همه دلسوزان محیط زیست تقاضای پیگیری موضوع تا حصول نتیجه را دارم
نقل قول
 
 
+3 #118 سعید عباس زاده ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۳۴
با متن نامه فوق کاملا موافق هستم.
نقل قول
 
 
+3 #119 فاطمه تاجيک ۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۲۱:۳۷
با متن فوق موافق هستم
نقل قول
 
 
+3 #120 محمدرضا اسلامی ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۲۹
کارشناس علوم اجتماعی ـ فعال حوزه کودک‌ و طبیعت
با نظرات ارزشمند اساتید در متن بالا موافقم.
نقل قول
 
 
+3 #121 امیرعباس یوسفی ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۰:۳۹
کارشناس ارشد اگرواکولوژی
نقل قول
 
 
+4 #122 منیر رستمی ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۰۷:۵۱
لطفا محیط‌زیست را تنها نگذارید. ما یک زمین بیشتر نداریم
نقل قول
 
 
+19 #123 محسن تیزهوش ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۱:۱۴
دانش آموخته‌ی کارشناسی ارشد مهندسی منابع طبیعی - محیط زیست/گرایش آلودگی‌های محیط زیست.

برای ایجاد تحول و بهبود در برنامه‌های حاکم بر حفاظت از محیط زیست ایران
نقل قول
 
 
+4 #124 فريبا كلانتر ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۱۹:۴۸
كارشناس آموزش محيط زيست
نقل قول
 
 
+3 #125 اعظم فیروزی ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۲۱:۵۱
علاقه مند و دلسوز محیط زیست
متن نامه مورد تایید است
نقل قول
 
 
-6 #126 عباس محمدی ۱۳۹۶-۰۵-۰۸ ۲۲:۰۵
مدیر گروه دیده بان کوهستان، کنشگر محیط زیست

به نظر من در این نامه در مورد پاره‌ای اشکال‌های مدیریتی دوره‌ی خانم ابتکار اغراق شده است. با این حال، چون معتقد به لزوم یک تحول مدیریتی (در جهت ارتقای موقعیت سازمان حفاظت محیط زیست در حاکمیت) هستم، موافقت خود را با کلیات این نامه اعلام می کنم.
نقل قول
 
 
+2 #127 محمد رضا خالقی اردهالی ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۷:۰۶
با سلام

من ضمن موافقت با تغییر در مدیریت سازمان، اینکه چه کسی جایگزین می‌شود را نیز مهم می‌دانم. لذا با توجه به ویژگی‌های مورد نظرم در تعیین رئیس جدید، از بین گزینه‌های مطرح آقای دکتر فاضلی را مناسب‌‌ترین شخص می‌دانم.
نقل قول
 
 
+1 #128 رحمان گودرزی ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۸:۰۳
وکیل پایه یک دادگستری و کنشگر زیستی
نقل قول
 
 
+4 #129 فريبا كلانتر ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۰۸:۳۶
كارشناس آموزش محيط زيست
نقل قول
 
 
+1 #130 آرش خیراندیش ۱۳۹۶-۰۵-۰۹ ۱۲:۳۳
متخصص گردشگری پایدار
مسئول کمیته محیط زیست انجمن گردشگری ورزشی فدراسیون ورزش های همگانی

تغییر خانم ابتکار ضروری است
نقل قول
 
 
+1 #131 فریبا کلانتر ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۱:۲۳
کارشناس آموزش محیط زیست
نقل قول
 
 
+1 #132 کوشان مهران ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۱۳:۳۳
محیط زیست ایران و در واقع همه کشورها به مدیرانی سیاستمدار و نه سیاست باز نیاز دارد.

متاسفانه بر اساس وضعیت فرهنگی ایران در بسیاری از موارد همواره افسوس رفتن مدیرانی را می خوریم که در دوران انها به شدت مورد نقد قرار می گرفتند.

******

تا ارکان نظام به این حقیقت واقف نشوند که محیط زیست تنها در نخجیرداری خلاصه نشده بلکه بود و نبود یک کشور و حیات شهروندان ان وابسته به بهره برداری پایدار در کنار احیای زیستبوم و روشنگری افکار می باشد این تغییر مدیریت ها تنها مسکنی خفیف بر این درد بی درمان خواهد بود.

مشکل به مراتب کلان تر بدنه بیمار محیط زیست است... افراد و مدیرانی که همچون سنگ زیرین جوی با تغییر مدیریت ها پابرجا مانده و به خطاکاری ادامه می دهند. بزرگان سترون و خواجه سرایان بدون اراده لز هز مدیر بی کفایتی به مراتب زیان بارتر می باشند.

باید سنجید چه کسانی در طول این تغییر مدیریت ها به دست اندازی به مجموعه جاجرود در کنار تهران اعتراض پیگیرانه کرده و چه کسانی به هضم و جذب بودجه های پژوهشی در همینت زیستگاه می پرداختند؟
نقل قول
 
 
+1 #133 زربانو منصوری ۱۳۹۶-۰۵-۱۰ ۲۱:۳۳
نامه مورد تایید است زیرا اگر خانم ابتکار و سایرین می‌توانستند کاری انجام دهند تابحال انجام می‌دادند.وضعیت محیط زیست و منابع طبیعی ما هر روز بغرنج‌تر شده و گویی دغدغه‌های ما نقطه پایانی ندارد.

دبیر جمعیت حفظ واحیا محیط کوهستان (پراو). تجربه در توانمند سازی جوامع محلی گردشگری پایدار حفظ و احیا زیست بوم کوهستان تاق بستان . کار آفرینی. تشکیل صندوق خرد زنان روستایی. تسهیلگری و برنامه ریزی مشارکتی در پروژه بین المللی منارید
نقل قول
 
 
+1 #134 المیرا شعربافی ۱۳۹۶-۰۵-۱۱ ۱۴:۰۹
کارشناس محیط زیست
نقل قول
 
 
+2 #135 پرنیا پژوهش فر ۱۳۹۶-۰۵-۱۳ ۰۱:۳۵
نامه بالا را تایید می نمایم
پژوهش فر
فعال مدنی و محقق مستقل
نقل قول
 
 
+4 #136 هديه تهرانى ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۲:۴۱
بازیگر و فعال محیط‌زیست

نظرات اساتيد و كارشناسان مورد تاييد اينجانب هست، به اميد جلوگيرى از فجايع پيش رو و به اميد روزهاى بهتر در محيط‌زيست سرزمينمان.
نقل قول
 
 
0 #137 احسان تقوی ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۳:۱۳
کارشناسی عمران از بوشهر
نقل قول
 
 
0 #138 محمد مجیدی ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۳:۴۷
نویسنده و پژوهشگر.نظرات اساتید و کارشناسان مورد تایید هست.
نقل قول
 
 
0 #139 فاطمه آرین مهر ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۳:۵۰
دانشجوی کارشناسی ارشد محیط‌زیست

دانشگاه منابع طبیعی گرگان
نقل قول
 
 
0 #140 محمد صفایی ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۰۲
فعال محیط زیست از استان گلستان
نقل قول
 
 
0 #141 الهام بابازاده ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۶:۵۹
کارشناش ارشد شیمی آلی
مورد تایید است.
نقل قول
 
 
0 #142 ارمغان عبیری ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۷:۰۵
موافقم
نقل قول
 
 
0 #143 پريسا پيمان ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۷:۱۱
فردايي بهتر بسازيم
نقل قول
 
 
0 #144 ثريا رياحى راد ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۷:۱۷
نظر كارشناسان و اساتيد مورد تاييد هست و اميدوايم ترتيب اثر داده شود. با احترام
نقل قول
 
 
0 #145 مهدیه منصوری ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۷:۵۱
مترجم زبان‌ فرانسه، طبیعت‌گرد و دوستدار محیط‌زیست
نقل قول
 
 
0 #146 سميرا علي شير ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۷:۵۳
طراح لباس و حيوان دوست همچنين برای احترام به خودم و محيط زيستم
نقل قول
 
 
0 #147 سمانه چهرقانی ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۸:۱۸
به امید بیش از این از دست ندادن محیط زیست کشور
نقل قول
 
 
0 #148 محمد رضا شاهين فر ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۸:۲۷
بيائيد دوباره وطن را بسازيم
نقل قول
 
 
0 #149 ابراهیم درویش ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۸:۵۴
کاردان برق صنعتی

وضعیت آب در روستاهای تبریز بسیار بد هست و حتی بعضی از زمینهای کشاورزی در حال نابودی هست.
نقل قول
 
 
0 #150 نسیم تعارف ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۹:۰۲
استاد دانشگاه

خواهان حمایت هرچه بیشتر از محیط‌زیست و حیوانات هستم
نقل قول
 
 
0 #151 شهرزاد قاجار ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۹:۱۱
ای کاش قبل از اینکه بیش از این دیر شود قدر محیط زیستمان را بدانیم و با برنامه درست و فرهنگ سازی هوای آن را داشته باشیم...
نقل قول
 
 
0 #152 مینا قنبری ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۹:۲۴
مهندس نرم افزار خواهان جلوگیری از آتش سوزی و قطع درختان و افزایش درختکاری هستم
نقل قول
 
 
0 #153 فریماه ایزدخواه ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۹:۲۸
کارشناس ارشد مهندسی طراحی محیط زیست
نقل قول
 
 
0 #154 مائده صمدی ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۰:۱۷
دکتر حقوق بین الملل و کارشناس ارشد حقوق بشر
نقل قول
 
 
0 #155 طراوت واعظ ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۵۹
ارشیتکت نگران محیط زیست
نقل قول
 
 
0 #156 امیر صبور ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۲:۵۲
کارشناسی ماشینهای کشاورزی عاجزانه درخواست میکنم ترتیب اثر داده شود
نقل قول
 
 
0 #157 مینا شمس الدینی ۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۳:۵۴
کارشناسی کامپیوتر. راه‌اندازی صنایع در استان‌های کویری و انتقال آب به این منظور چه توجیه اقتصادی و زیستی داره؟ جز اینه که شهرهایی رو خشک و بی‌آب می‌کنیم و اختلاف بین مردم کشور به‌وجود می‌آوریم. با چه توجیهی؟
نقل قول
 
 
0 #158 پريسا هدائی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۰:۱۰
كارشناس حقوق، شاعر، نويسنده
نقل قول
 
 
0 #159 حجت هاشمی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۲:۱۶
حجت هاشمی، کارشناس ارشد ادبیات فارسی و دبیر ادبیات
نقل قول
 
 
0 #160 سارا وحدانی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۵:۵۷
پزشک عمومی
نقل قول
 
 
0 #161 مسعود هرمزی نژاد ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۸:۵۳
کارشناس مهندسی متالورژی
نظرات کارشناسان محترم مورد تایید است. به امید آنکه با مدیریت صحیح و کارآمد بتوانیم مشکلات زیست محیطی کشورمان را برطرف کنیم.
نقل قول
 
 
0 #162 الهام ملکی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۹:۴۲
یک شهروند. تخریب محیط‌زیست قابل جبران نیست یا سالها به طول می‌انجامد، تا دیر نشده باید چاره‌ای اندیشید
نقل قول
 
 
0 #163 مرجان ایزدی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۰:۱۷
دانشجوی دکتری معدن
نقل قول
 
 
0 #164 د. بخشی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۲:۱۵
کارشناسی ارشد آموزش محیط زیست
نقل قول
 
 
+1 #165 ندا یوسفی ۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۱۶:۴۹
کارشناس ارشد پژوهش علوم اجتماعی
نقل قول
 

اضافه‌ كردن نظر


کد امنيتي
باز خوانی تصویر امنیتی

حقوق این وبگاه محفوظ  است و استفاده از نوشته های آن با نگاشتن نام این وبگاه منعی ندارد